Rozbil se mi zadní blatník. Můžu si ho vyměnit sám?

Na eshopu je dostupný nový typ zadního blatníku, který je ještě pevnější a má vyztuženou kostru. Výměnu doporučujeme provést v našem servisu. A pokud si jej chcete vyměnit sami? 

Výměna samotného blatníku není složitá. Nicméně pozor - s výměnou blatníku je třeba připojit i zadní světlo k řídící jednotce. Abyste se k řídící jednotce dostali, musíte odšroubovat spodní kryt koloběžky. Upozorňujeme, že demontáží krytu dojde ke ztrátě záruky. Pokud si chcete přesto výměnu provést sám, postupujte takto:

Odšroubujete 3 šrouby, které drží zadní blatník na koloběžce. Koloběžku otočte vzhůru nohama (tedy kolama :-) a odšroubujete celé dno koloběžky (celkem 16 šroubů). Podívejte se kudy přesně vede kabel od světla a tudy stejnou cestou veďte drát od nového blatníku. V místě, kudy prostupuje kabel do těla koloběžky je třeba otvor s kabelem řádně zatmelit (je to ochrana proti vniknutí vody, která se nesmí dostat do těla koloběžky, jinak by mohlo dojít ke zkratu). Poté dno opět pevně přišroubujte zpět.

xxx

Přihlášení