FAQ

Je po vybalení nová elektrokoloběžka připravená k okamžitému používání?

Elektrokoloběžka je před převozem z továrny demontována, aby dorazila k zákazníkům v perfektní kondici. Samotné sestavení e-koloběžky nezabere víc než pár minut. Před první jízdou se ujistěte, že všechny komponenty jsou řádně upevněny. Přední světlomet není pevně připojen k rámu z důvodu bezpečnosti při přepravě. Přišroubujte ho na rám, nastavte ho do správné polohy a dotáhněte upevňovací šroub. Pokud je rychloupínací objímka na přední tyči příliš volná, otevřete jí, dotáhněte matku na ose šroubu a objímku utáhněte. Uvolněte upevňovací šrouby objímky displeje a natočte displej tak, aby byl dobře viditelný a páčka plynu byla dobře ovladatelná. Následně upevňovací šrouby dotáhněte. Z displeje odstraňte ochrannou fólii.

Kolikrát je možné jednorázově dobít baterii e-koloběžky?

BLUETOUCH e-koloběžky vybavujeme špičkovými a výkonnými bateriemi, které můžete nabít až 800 krát, tudíž i velice aktivní koloběžkáři se mohou na tyto baterie dlouhodobě spolehnout. Např. s elektrokoloběžkou BT 350/500/800 můžete na jednu jedinou baterii najet celkovou vzdálenost až 48 000 Km.

Mohu s elektrokoloběžkou jezdit po veřejných komunikacích?

Respektujte své okolí a dodržujte platné předpisy. E-koloběžka není schválena pro použití v provozu na pozemních komunikacích. Uživatel musí při jízdě na e-koloběžce dodržovat platné místní dopravní předpisy. Při nedovoleném užití na veřejných komunikacích včetně cyklostezek se uživatel vystavuje nebezpečí pokuty nebo dokonce trestního stíhání při zaviněné dopravní nehodě.

Je možné půjčovat e-koloběžku i dětem?

Jízda na e-koloběžce BLUETOUCH se nedoporučuje těhotným ženám či osobám mladším 16 let.

Mohu jezdit na elektrokoloběžce i v zimě?

Nepoužívejte při teplotách nižších než 5° C. Dbejte na to, abyste nejezdili po rozbitých nebo mokrých komunikacích, ani komunikacích pokrytých sněhem nebo ledem.

Jak nejlépe se o e-koloběžku postarat po sezóně?

Koloběžku očistěte od běžných nečistot, složte a uskladněte ideálně v místě s pokojovou teplotou. Nevhodné je dlouhodobě skladovat elektrokoloběžku v mraze.

Jak máme postupovat při píchnutí pneumatiky?

Nepanikařte. Výměna pneumatiky je jednoduchá. Postupujte podle návodu v manuálu. 

Po delším časovém období nepoužívání e-koloběžky se mi nedaří dobít baterii?

Kontaktujte vašeho prodejce, popř. nám můžete napsat na emailovou adresu uvedenou v kontaktech. 

U elektrokoloběžky BT800 nefungují postranní světla

Přední boční světla mají spínací tlačítko ve spodní části elektrokoloběžky naproti nabíjecímu konektoru.

Potřebuji si vyměnit zadní blatník na elektrokoloběžce BTX250. Jak postupovat? 

Výměna je jednoduchá. Odšroubujete 3 šrouby, které drží zadní blatník na koloběžce. Koloběžku otočíte vzhůru nohama a odšroubujete celé dno koloběžky (celkem 16 šroubů). Podívejte se kudy přesně vede drát od světla a tudy stejnou cestou veďte drát od nového blatníku. V místě, kde vede drát do těla koloběžky je třeba drát řádně zatmelit (je to kvůli vodě). Poté vše zašroubovat zpět.

xxx

Přihlášení