FAQ

Je po vybalení nová elektrokoloběžka připravená k okamžitému používání?

Elektrokoloběžka je před převozem z továrny demontována, aby dorazila k zákazníkům v perfektní kondici. Samotné sestavení e-koloběžky nezabere víc než pár minut. Před první jízdou se ujistěte, že všechny komponenty jsou řádně upevněny. Přední světlomet není pevně připojen k rámu z důvodu bezpečnosti při přepravě. Přišroubujte ho na rám, nastavte ho do správné polohy a dotáhněte upevňovací šroub. Pokud je rychloupínací objímka na přední tyči příliš volná, otevřete jí, dotáhněte matku na ose šroubu a objímku utáhněte. Uvolněte upevňovací šrouby objímky displeje a natočte displej tak, aby byl dobře viditelný a páčka plynu byla dobře ovladatelná. Následně upevňovací šrouby dotáhněte. Z displeje odstraňte ochrannou fólii.

Kolikrát je možné jednorázově dobít baterii e-koloběžky?

BLUETOUCH e-koloběžky vybavujeme špičkovými a výkonnými bateriemi, které můžete nabít až 800 krát, tudíž i velice aktivní koloběžkáři se mohou na tyto baterie dlouhodobě spolehnout. Např. s elektrokoloběžkou BT 350/500/800 můžete na jednu jedinou baterii najet celkovou vzdálenost až 48 000 Km.

Mohu s elektrokoloběžkou jezdit po veřejných komunikacích?

Respektujte své okolí a dodržujte platné předpisy. E-koloběžka není schválena pro použití v provozu na pozemních komunikacích. Uživatel musí při jízdě na e-koloběžce dodržovat platné místní dopravní předpisy. Při nedovoleném užití na veřejných komunikacích včetně cyklostezek se uživatel vystavuje nebezpečí pokuty nebo dokonce trestního stíhání při zaviněné dopravní nehodě.

Je možné půjčovat e-koloběžku i dětem?

Jízda na e-koloběžce BLUETOUCH se nedoporučuje těhotným ženám či osobám mladším 16 let.

Mohu jezdit na elektrokoloběžce i v zimě?

Nepoužívejte při teplotách nižších než 5° C. Dbejte na to, abyste nejezdili po rozbitých nebo mokrých komunikacích, ani komunikacích pokrytých sněhem nebo ledem.

Jak nejlépe se o e-koloběžku postarat po sezóně?

Koloběžku očistěte od běžných nečistot, složte a uskladněte ideálně v místě s pokojovou teplotou. Nevhodné je dlouhodobě skladovat elektrokoloběžku v mraze.

Jak máme postupovat při píchnutí pneumatiky?

Nepanikařte. Výměna pneumatiky je jednoduchá. Postupujte podle návodu v manuálu. 

Po delším časovém období nepoužívání e-koloběžky se mi nedaří dobít baterii?

Kontaktujte vašeho prodejce, popř. nám můžete napsat na emailovou adresu uvedenou v kontaktech. 

U elektrokoloběžky BT800 nefungují postranní světla

Přední boční světla mají spínací tlačítko ve spodní části elektrokoloběžky naproti nabíjecímu konektoru.

Login